TEAM DEATHMATCH

Dva a viac tímov sa postaví proti sebe a bojujú. Úlohou tímu je eliminácia súpera do dohodnutého času. Tím, ktorého hráči sú najmenej zasiahnutí získava najviac bodov a vyhráva.

Zároveň hráči z každého tímu získavajú samostatné hodnotenie ich jednotlivých zručností: Presnosť, mnžostvo minutých nábojov, zásahy súpera, straty života, eliminovanie súpera. Vo výslednom hodnotení získá v každej kategórií jeden hráč až 5 titulov. Každý tím má svoj respawn (miesto oživenia) odkiaľ začína hra, taktika, plán a stratégia.

V našej aréne je team deathmatch scenár na spoznanie sa s hernými zbraňami.

CHECKPOINT

Je scenár, v ktorom ide o udržanie územia. V strede ihriska je umiestnený checkpoint, ktorý obsadíte výstrelom do určeného miesta. Po výstrele do checkpointu sa rozsvieti farba vášho tímu a začne sa počítať čas… Výherný tím je ten ktorý udrží svoje územie dokopy 7minút.

Oba tími majú svoje základne, z ktorých vyrážajú po oživení do útoku, alebo obrany checkpointu. Ak chcete vyhrať, je táto hra vysoko behavá a zároveň strategicko taktická. V tomto prípade sa menia strany po uplynutí času.

SNIPER

Dva tímy vyzbrojené odstreľovačkami na seba vzájomne “poľujú”. Hra je časovo limitovaná a vyhráva tím, ktorý má lepšie skóre. Jedná sa o typ hry, kde sa menej behá a viac číha.

Battle royale (Fortnite, PUBG)

Vyraďovacia hra – prežiť môže iba jeden.

Hrá sa po celej aréne (1600 m2). Hráči si najprv idú nájsť miesto z ktorého začnú. Potom začína prestrelka bez možnosti oživenia. Narozdiel od iných módov – v tomto nenájdete lekárničku. Vyradený hráč ide naspäť na základňu z ktorej sa začínalo.

Ak by sa niekto rozhodol hrať pasívne – schovať sa a čakať kým sa ostatní vystrieľajú – tento pokus mu zmarí únikový bod. Únikový bod je inštruktor, ktorý máva nad hlavou reflexnou vestou, stojí na jednom mieste a odrátava 60 sekund. Keď prestane mávať a padne nultá sekunda, ktokoľvek môže strhnúť vestu. Komu sa to podarí vyhral.

Vesta môže prísť aj nemusí. Závisí to od vývoja hry.

Zombie mód

Daľšia vyraďovacia hra. Na začiatku sa vyberie jeden alebo dvaja zombíci, ktorý majú dvojnásobný počet životov a nábojov.

Každý koho zombie zastrelia sa mení na jedného z nich a bojuje na strane nemrtvých.

Hrá sa bez možnosti oživenia – ak sundajú normálneho hráča, mení sa na zombie | ak sundajú zombie, vypadáva z hry.

Podarí sa nemrtvým rozšíriť svoj nákazu a zlikvidujú všetko živé? Alebo zvíťazia ľudia a eliminujú nemrtvých?